Sterydy anaboliczne w świecie kulturystyki

Świat zawodników kulturystycznych od dawna przesiąknięty jest dopingiem. Ostatnio w mediach pojawiły się informacje, że nawet Arnold Schwarzenegger przyjmował środki anaboliczne już w wieku 15 lat. Informacje o przyjmowaniu sterydów przez znanych kulturystów coraz częściej wychodzą na jaw. Z reguły takie informacje udostępniane są po zakończeniu kariery poszczególnych zawodników lub w momencie wpadki na badaniach antydopingowych.

Największe legendy kulturystyki zażywały środki anaboliczne

Doping w kulturystyce tak naprawdę istniał od zawsze. Takich twierdzeń coraz częściej używają osoby, które trenują na siłowni od kilku lat bądź specjalizują się w tym temacie. Raczej ciężko wyobrazić sobie, aby w sposób naturalny osiągnąć masę mięśniową, którą mogą pochwalić się zawodnicy Mister Olympia bądź nawet zawodów krajowych.

Temat dopingu w sporcie, a przede wszystkim w kulturystyce zaczął pojawiać się w latach 80-tych i 90-tych. To właśnie wtedy w Ameryce toczyły się dyskusje na temat środków anabolicznych oraz ich wpływowi na zdrowie. Nie trzeba było długo czekać, aby wszelkie zawody kulturystyczne zostały objęte przymusowymi badaniami antydopingowymi. Jak więc widać, kulturyści z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych mieli znacznie łatwiejszą drogę do osiągania sukcesów w kulturystyce. Po prostu nikomu nie przeszkadzało, że ktoś był na przysłowiowej bombie. Zresztą kulturyści z tamtych lat często otrzymywali sterydy na receptę prosto od lekarza.

Doping w obecnych czasach

W dzisiejszych czasach sporo osób, które znane są z nadludzkiej siły oraz świetnej sylwetki z ponadprzeciętną masą mięśniową zarzeka się, że są naturalnymi sportowcami. Tak naprawdę ciężko jednak wierzyć w ich słowa, ponieważ często rezultaty, które osiągają w przeciągu krótkiego czasu, są naprawdę przerażające. I ciężko uwierzyć, że udało im się zdobyć sylwetkę niczym grecki Bóg bez dodatkowej iniekcji testosteronem lub innym środkami anabolicznymi. Dostęp do sterydów może być ułatwiony poprzez lekarzy, którzy przepisują leki w związku z hormonami. Na stronie targory.pl znajdziemy adres do niejednej apteki w tamtym mieście. Podobnie jest na pewno z innymi miastami i informacjami o otwartych aptekach na lokalnych portalach.

Przyjmowanie środków anabolicznych

Nie ma co ukrywać, że sterydy w sporcie występują. Jedni po prostu ukrywają to lepiej, a inni gorzej. Jedno zażywają większe dawki dopingu, a inni nieco mniejsze. Koniec końców środki anaboliczne mogą być bezpieczne, o ile są stosowane pod kontrolą lekarza bądź osoby doświadczonej w tym temacie. Małe dawki testosteronu pod kontrolą lekarza mogą okazać się skuteczną terapią zastępczą, a przy tym mogą znacząco wpłynąć na jakość zdrowia. Pamiętajmy jednak, że sterydy powinniśmy przyjmować zawsze z głową, po uprzednim wykonaniu wszelkich badań oraz pod ciągłą kontrolą lekarza wraz z regularnym wykonywaniem badań kontrolnych.