Praktyczny żel energetyczny – jaki powinien mieć skład?

Podczas bardzo długiego biegu na pewno nieraz miewasz chwile zwątpienia. Nie jesteś pewien, czy dasz sobie radę z pokonaniem wyznaczonego dystansu, bo obawiasz się, że nie pozwolą ci na to zebrane wcześniej siły. W razie czego zawsze jesteś w stanie jednak uzyskać dodatkową energię i to nawet w trakcie samego biegu.

Nie wiesz, jak to zrobić? W takim razie wypróbuj żele energetyczne

To wysoce odżywcze i skondensowane produkty żywnościowe, które mają tak wygodną formę, że mogą być przyjmowane nawet podczas biegania.

Skład żeli energetycznych

Niby żele produkowane są przez różnych producentów, a jednak na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają prawie tak samo. Przypominają spłaszczone foliowe tubki. Z wierzchu wyglądają jak jakieś owocowe musy dla dzieci, ale oczywiście pod względem składu w ogóle ich nie przypominają. Zawartość jednej porcji żelu wynosi zwykle od 30 do 90 g. Na produkt składają się różne substancje, jednak największą i najważniejszą rolę odgrywają w nim oczywiście węglowodany.

Aby mogły one szybko i efektywnie wpłynąć na twój organizm, producenci stosują ich różne odmiany. Największą część składu żeli energetycznych stanowią węglowodany proste, jednakże łączy się je z tymi złożonymi, które prowadzą do tego, że cały produkt może przez dłuższy czas uwalniać z siebie energię. Nie ma więc takiej opcji, abyś korzystne działanie odczuł wyłącznie przez kilka minut.

Żel energetyczny będzie bardzo sprytnie zasilać twój organizm. Tuż po jego spożyciu poczujesz najbardziej intensywny i największy przypływ sił, ale energia nie będzie cię opuszczać jeszcze przez kolejnych kilkadziesiąt minut, a czasem nawet i dłużej.

Więcej porad dotyczących uprawiania sportu i zdrowia znajdziesz w serwisie https://www.pilka-nozna.pl.

Podsumowanie o żelach energetycznych

Przyglądając się składom tego rodzaju produktów, od razu możesz wytypować spośród nich te, które będą zawierać dodatkową porcję kwasów tłuszczowych MCT. Mimo iż pod względem budowy chemicznej przypominają one niezdrowe kwasy nasycone, to jednak działają inaczej niż one, ponieważ organizm jest w stanie wykorzystać je do produkcji energii. Dobry żel energetyczny nie będzie oparty wyłącznie na węglowodanach.

Pojawią się w nim również inne uzupełniające substancje, a w tym właśnie kwasy MCT.