Piłkochwyty na boisko szkolne – dlaczego warto kupić?

Wszelka aktywność ruchowa dzieci sprzyja ich prawidłowemu rozwojowi. Nie tylko wzmacnia ich wytrzymałość oraz kondycję, stanowiąc doskonały trening dla ich mięśni, ale również wspiera ich sferę emocjonalno-społeczną, rozładowując napięcia i stres, ucząc przy okazji współpracy i pracy zespołowej. Ważne jest jednak, aby niezależnie od podejmowanej przez dzieci aktywności sportowej, zapewnić im odpowiednie do tego warunki, dbając o ich komfort i bezpieczeństwo. W związku z tym warto zabezpieczyć boisko szkolne piłkochwytami. Dlaczego? O tym w dalszej części artykułu.

Piłkochwyty na boisko szkolne – potrzebne czy nie?

Podczas zajęć z wychowania fizycznego, rozgrywek szkolnych czy zabaw swobodnych, piłka może w sposób niekontrolowany opuścić boisko i wyrządzić szkody – wybić szybę, wgnieść samochód, uderzyć przechodnia lub kibica itp. Aby tego uniknąć trzeba odpowiednio zabezpieczyć boisko – stosując piłkochwyty. Dzięki nim zwiększa się komfort i bezpieczeństwo gry. Uniemożliwiają one wydostanie się piłki poza boisko. Spełniają więc funkcję ochronną, ale też pozwalają na szybkie zwrócenie piłki oraz wznowienie gry.

Piłkochwyt na boisko szkolne jest wykonany z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Wykorzystywana do produkcji piłkochytów siatka polipropylenowa wykazuje się dużą elastycznością i odpornością na warunki atmosferyczne. Ponadto jest dostosowana do specyfiki określonych dyscyplin sportu, co sprawia, że jest ona w stanie zatrzymać najsilniejsze uderzenie piłek o różnej wielkości i wadze. Warto dodać, że jest ona wykonana w taki sposób, że nie plącze się i zachowuje kształt oczek. Jest odporna na odkształcanie się i doskonale się prezentuje – podnosząc tym samym walory estetyczne całego obiektu sportowego.

Wielofunkcyjność piłkochwytów – nieco o ich zaletach

Największym atutem piłkochwytów szkolnych jest to, że pozwalają one odpowiednio zabezpieczyć boiska szkolne, zwiększając jednocześnie komfort prowadzonych na nich zajęć czy rozgrywek.

Dzięki takiemu rozwiązaniu:

  • piłka nie opuszcza terenu boiska;
  • trybuny są oddzielone od boiska, chroniąc widzów oraz przechodniów;
  • zyskujemy skuteczną ochronę przed szkodami materialnymi;
  • możemy, w razie potrzeby, w prosty sposób podzielić boisko na strefy, by zawodnicy nie przeszkadzali sobie nawzajem;
  • zyskujemy ochronę przed atakami wandalizmu.

Oczywiście piłkochwyty są doskonałym rozwiązaniem nie tylko na otwarte boiska szkolne, ale również na hale sportowe w obiektach zamkniętych.

Piłkochwyty na boisko szkolne – rodzaje

Od przeznaczenia danego boiska czy hali sportowej zależy wybór odpowiedniego rodzaju piłkochwytów. Nieco inne będą polecane do piłki nożnej, a inne do tenisa czy siatkówki. Istnieje również możliwość zastosowania pewnych uniwersalnych rozwiązań, sprawdzających się przy kilku różnych dyscyplinach sportowych. Warto również dodać, że na rynku dostępne są specjalne piłkochwyty do boisk plażowych.

Nieco innych piłkochwytów używa się także do rozdzielania boisk. Mogą mieć one postać stalowych słupków (mocowanych na tulejach), pomiędzy którymi rozciągnięta jest stalowa linka (regulowana za pomocą naciągu) podpierana teleskopowymi podpórkami ze stalową podstawą.

Piłkochwyty do szkoły mogą być wykonane z profili aluminiowych lub stalowych. Rodzaj siatki użytej do produkcji piłkochwytów determinuje ich przeznaczenie. Na przykład do piłki nożnej polecane są siatki o oczkach 12 x 12 cm i grubości 5 mm, zaś na boiska do piłki ręcznej czy siatkówki stosuje się zazwyczaj siatki do piłkochwytów o oczkach 10 x 10 cm. Dość uniwersalną siatką jest ta, której używa się do ochrony boisk przeznaczonych do gry w piłkę nożną, sprawdza się ona na boiskach szkolnych, gdzie odbywają się rozgrywki z różnych dyscyplin sportowych.

Wybierając piłkochwyty na boisko, warto skorzystać z oferty profesjonalistów, specjalizujących się w produkcji i sprzedaży piłkochytów. Można wówczas liczyć na fachowe doradztwo i realizację indywidualnych zamówień spersonalizowanych pod kątem konkretnego boiska czy hali sportowej. Zobacz więcej na: https://www.sport-transfer.com.pl/pilkochwyty