Orteza stawu kolanowego jako rozwiązanie ortopedyczne w przypadku urazów sportowych

Kontuzja więzadła krzyżowego jest jedną z najczęstszych kontuzji, jakich doświadczają sportowcy. Oprócz bólu, jaki powoduje, jest to uraz, który bardzo utrudnia poruszanie się, a proces powrotu do zdrowia jest bardzo powolny. Jeśli niefortunnie doznałeś jednego z tych urazów, zalecamy jak najszybsze zaopatrzenie się w ortezę stawu kolanowego na więzadło krzyżowe. Ten rodzaj ortezy nie jest zwykłą ortezą stawu kolanowego. Mówimy tu o ortopedycznej ortezie stawu kolanowego, która pomaga odzyskać sprawność sprzed urazu, a także chroni przed nawrotami choroby.

W jaki sposób może nam pomóc ta orteza stawu kolanowego z więzadłem krzyżowym?

Jest to specjalny rodzaj ortezy stawu kolanowego, która została wyprodukowana z materiałów zaprojektowanych specjalnie z myślą o tego typu urazach. W tym przypadku orteza stawu kolanowego z więzadłem krzyżowym została wykonana z materiału termo-włókninowego, który zapewnia ciepło w obszarze dotkniętym chorobą. Ciepło w tym obszarze nie tylko łagodzi dyskomfort, ale także pozwala zminimalizować skutki urazu, dzięki czemu jest on o wiele bardziej do zniesienia.

Dzięki temu, że orteza kolana zapewnia nam to niezbędne ciepło, nie będziemy musieli polegać na żadnym zewnętrznym źródle, które by nam je zapewniało. W ten sposób zyskamy znacznie większą niezależność, ponieważ nie będziemy musieli martwić się o pracę wykonywaną przez ortezę stawu kolanowego.

Oczywiście korzyści płynące z zastosowania tej opaski na kolano do leczenia więzadeł wykraczają daleko poza ciepło, które zapewnia w tym obszarze. Ta orteza kolana jest doskonale dopasowana i posiada system stabilizacji przednio-tylnej, dzięki czemu zawsze znajduje się w wymaganej pozycji. Jest to system składający się z trzech punktów mocowania, dzięki którym możemy mieć pewność, że orteza stawu kolanowego będzie zawsze leczyć uszkodzony obszar, bez konieczności martwienia się o to, czy się przesuwa, czy nie.

Z drugiej strony, poprawę stabilizacji uzyskuje się również dzięki temu, że orteza kolana posiada dość szerokie regulowane taśmy. Opaski te są wygodne, ponieważ są wykonane z materiału wiskoelastycznego i mają metalowe paski po bokach, dzięki czemu można je dopasować w najwygodniejszy sposób, zgodnie z własnymi upodobaniami, zawsze mając pewność, że będą spełniać swoje zadanie w najlepszy sposób.

Zadbaj o swoje nogi z fachowymi poradami od nogi.pl.

Czy orteza stawu kolanowego na więzadła krzyżowe ma więcej zastosowań?

Ze względu na wszystkie funkcje, jakie oferuje, ta orteza stawu kolanowego na więzadła krzyżowe jest zalecana również w innych sytuacjach, które mogą mieć wpływ na kolano. Na początek, jeśli cierpisz na jakikolwiek ból kolana, niezależnie od rodzaju urazu, pomoże Ci jego mocowanie i źródło ciepła. Ponadto jest on szczególnie zalecany dla osób cierpiących na takie patologie, jak zapalenie ścięgien, artroza, zwichnięcia lub wszelkiego rodzaju urazy więzadeł. Stosowanie tej ortezy kolana jest również szczególnie zalecane podczas wszystkich sesji rehabilitacyjnych, zarówno pourazowych, jak i pooperacyjnych.