Jakie sztuki walki warto trenować?

W czasach regularnie odbywających się gal MMA w Polsce, wiele osób pragnie rozpocząć swoją przygodę ze sportami uderzanymi. Jednak na jaki dokładnie rodzaj sportu się zdecydować? Oczywiście do wyboru jest wiele różnych rodzajów tego typu sportów do trenowania. Począwszy od boksu, przez jiu-jitsu, a na muay thai kończąc. Jakie sztuki walki zatem warto trenować?

O trenowaniu sztuk walki

Wybór konkretnej dyscypliny sportowej, którą warto trenować na początku jest tak naprawdę bardzo często uzależniony od tego, jakie sztuki walki organizowane są w naszej okolicy. Czasami w mniejszych miejscowościach do czynienia mamy tylko z klubami bokserskimi. Tak jeszcze do niedawno było w małej miejscowości nieopodal Jastrzębia Zdrój. Teraz jednak jak możemy sprawdzić na portalu ejastrzebie.pl, otworzono tam również sekcje jiu-jitsu i mma. Z kolei w większych miejscowościach można znaleźć profesjonalne kluby MMA, gdzie zawodnicy mogą trenować zarówno boks, muay thai, jak i jiu jitsu.

Sztuki walki – co trenować chcąc zostać zawodnikiem MMA?

Chcąc zostać zawodnikiem MMA na pewno należy trenować zarówno sporty stójkowe, jak i sporty parterowe. Wiadomo, że zawodnicy MMA są kompletni praktycznie pod każdym względem. Dlatego jeśli ktoś chce być zawodnikiem kompletnym, a więc chce zająć się sportem jakim jest Mixed Martial Arts, to niewątpliwie powinien zacząć regularnie trenować wszystkie sporty walki. Poprawiając krok po kroku każdą płaszczyznę, a więc zarówno stójkę, jak i parter, to na pewno po jakimś czasie będziemy zauważać progres. Dbając przy tym o kondycję i pozostałe aspekty, którymi wyróżnia się kompletny zawodnik MMA, na pewno będziemy mogli powiedzieć, że wywodzimy się właśnie z tego sportu. Powodzenia w treningach!