Jak ćwiczyć w starszym wieku?

W każdym wieku człowiek powinien dbać o swoją formę. Im więcej masz lat, tym trudniej jest ci to robić, bo te wszystkie aktywności, które jeszcze do niedawna nie sprawiały ci żadnych problemów, nagle stają się czymś bardzo wymagającym. Dostosuj więc typ ćwiczeń do swoich możliwości. To normalne, że trening dla osób starszych będzie łagodniejszy, krótszy i mniej intensywny od treningu wykonywanego przez dwudziestolatków.

Pogódź się z tym, że twoje ciało zaczęło się zmieniać i mimo wszystko spróbuj o nie zadbać. Jeżeli będziesz regularnie ćwiczyć w starszym wieku, najprawdopodobniej w naturalny sposób uchronisz się przed cukrzycą, nadwagą, otyłością i miażdżycą, czyli chorobami kojarzonymi właśnie z osobami po pięćdziesiątce.

Jeżeli jednak masz dopiero te czterdzieści lat i czujesz, że jeszcze jesteś w stanie trochę się wysilić, śmiało od razu zapisuj się na siłownię i staraj się na nią chodzić przynajmniej dwa razy w tygodniu. Treningi siłowe, wykonywane z obciążeniem, przeplataj z marszobiegami. Jeżeli czujesz, że nawet to ci nie wystarcza, możesz spróbować normalnie biegać. Po prostu wsłuchaj się w swój organizm i zawsze rób wszystko zgodnie ze swoimi aktualnymi możliwościami. Nie ma sensu się zajeżdżać. W ten sposób tylko zniechęcisz się do ćwiczeń lub co gorsza nabawisz się jakiejś kontuzji.

Wejdź na https://infotarnow.pl, żeby dowiedzieć się wielu fascynujących informacji sportowych.

Dobre ćwiczenia dla osób starszych to także nordic walking. Akurat ta aktywność jest wprost znakomitym sportem dla ludzi po sześćdziesiątym roku życia, którzy zwykle nie są już w stanie biegać ani ciężko trenować siłowo. A nordic walking jest znakomity. Nie dość, że pozwala ci on dbać o ogólną sprawność i przepalać kalorie, to jeszcze do tego mobilizuje do pracy absolutnie wszystkie grupy mięśniowe. Zainwestuj więc w specjalne kijki i zacznij maszerować! Do tej aktywności śmiało możesz namówić bliskich. W grupie zawsze fajniej wykonuje się te wszystkie ćwiczenia dla osób starszych.