Idealna dieta na masę? Dieta pudełkowa!

Od dłuższego czasu starasz się rozwijać swoją sylwetkę, jednakże widzisz, że osiągane efekty nie są wcale takie, jakie mogłyby być? Ćwiczysz w sposób rozsądny i co drugi dzień pojawiasz się na siłowni, by sięgnąć po większe ciężary, a wcale nie dostrzegasz wzrostu masy mięśniowej, bo twój wygląd wręcz się nie zmienia?

Zwróć uwagę na swoją dietę!

Problemem najprawdopodobniej jest dieta. A jeśli nie jesteś w stanie na własną rękę jej zmienić, pomoże ci w tym catering pudełkowy. To nieprawda, że można z niego skorzystać tylko wtedy, gdy chce się schudnąć. Nawet będąc na masie, warto pomyśleć czasem o wypróbowaniu specjalnej diety pudełkowej. To dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy widzisz, że twoje własne starania nie przynoszą optymalnych efektów. Dieta na masę w ofertach cateringów pudełkowych występuje zwykle pod nazwą diety dla sportowców.

Oczywiście jest ona znacznie bardziej kaloryczna od każdej jednej diety odchudzającej. Gdy chcesz zbijać wagę, musisz dostarczać organizmowi mniej kalorii. Ograniczasz porcje jedzenia, aby ten organizm mógł pobierać energię z zapasowej tkanki tłuszczowej i ją w ten sposób palił, rozbijając ją na mniejsze cząstki i przekształcając właśnie w energię. Dieta pudełkowa na masę będzie natomiast dietą wysokokaloryczną. Dietetyk doda do twojego dziennego jadłospisu jakieś trzysta lub czterysta kalorii, przynajmniej na początek, abyś mógł jeszcze bardziej zasilać swój organizm. Nie da się przecież przytyć od powietrza. Nie da się budować masy mięśniowej na ujemnym bilansie kalorycznym. Jeżeli chcesz rozwinąć swoją sylwetkę, musisz jeść więcej, ale też i dbać o jakość tego pożywienia, aby okazało się ono skutecznym budulcem dla mięśni, a nie jedynie „zapychaczem”.

Więcej artykułów o dotyczących ekologicznych i zdrowych diet znajdziesz w serwisie www.aktualne.pl.

Dieta pudełkowa – podsumowanie

Niestety wciąż nie wszystkie firmy oferują ci wariant takiej wysokokalorycznej diety. Sprawdź więc wcześniej, który catering pudełkowy może ją dla ciebie przygotować. Szukaj jej pod nazwą „dieta dla sportowców”. Właśnie w takiej formie występuje ona najczęściej w ofertach cateringów.