Trening fbw vs split poznaj zalety i dowiedz sie który jest lepszy

Wiele początkujących decyduje się na treningi w domowym zaciszu. Jest to jak najbardziej dobry wybór, który z pewnością pozwoli wzmocnić i rozbudować mięśnie. Ćwiczenia w domu to również dobry sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Domowy trening ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że możemy ćwiczyć wszędzie. Dzięki temu bez problemu zrealizujemy nasze plany treningowe w czasie wakacyjnej podróży, bądź w czasie służbowych wyjazdów. Jest to również dobra opcja dla uczniów, studentów lub osób pracujących. Ćwicząc w domu możemy zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na dojazdy na siłownie i z powrotem. Często taka podróż zajmuje kilkadziesiąt minut, a nawet godzinę. Treningi w domowym zaciszu są idealną opcją dla osób nieśmiałych.

Jak wygląda trening w domu?

Trening w domu możemy wykonywać na wiele sposobów. Najpopularniejsze, w szczególności wśród początkujących są ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Są one dobre dla osób z różnym stażem treningowym. W internecie znajdziemy wiele przykładowych treningów, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. W ćwiczeniach z masą własnego ciała bardzo ważny jest progres. To właśnie przez zwiększanie trudności ćwiczeń dostarczymy odpowiednie bodźce do wzrostu mięśni. Z czasem, żeby progresować będziemy musieli zakupić odpowiedni sprzęt. Podstawową rzeczą w treningu domowym jest drążek. W początkowym etapie treningów nie jest konieczny. Drążek to idealny przyrząd do ćwiczeń w domu dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych. Można na nim wykonać wiele trudnych ćwiczeń angażujących mięśnie całego ciała. W domowym treningu przydatne mogą być hantle i gumy gimnastyczne. które pomogą nam rozbudować mięśnie całego ciała. Jeśli naszym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów, to do domowego planu treningowego musimy dodać treningi cardio. Może to być np. bieganie, skakanie na skakance, jazda na rowerze, pływanie lub długie spacery.

Ćwicząc w domu musimy zwracać szczególną uwagę na odpowiednią technikę wykonywanych ćwiczeń. Jest to ważne, ponieważ może nas to uchronić od kontuzji. Ćwiczyć możemy 3-4 razy w tygodniu. Każdy trening zaczynamy od dziesięciominutowej rozgrzewki, i kończymy rozciąganiem, które powinno trwać również 10 minut. Po treningu warto wziąć zimny prysznic, co przyspieszy regenerację i zapobiegnie zakwasom następnego dnia.