Główne rodzaje wód mineralnych

Wiele osób ma wątpliwości, czy pić wodę mineralną, czy wodę z kranu. Woda butelkowana ma wiele zalet w porównaniu z wodą z kranu. Poza tym należy stwierdzić, że nie wszystkie wody mineralne są takie same i że istnieją różne ich rodzaje lub klasy.

Jakie są różnice między wodą mineralną a wodą z kranu?

Woda mineralna charakteryzuje się tym, że nie wymaga żadnej obróbki chemicznej, aby mogła być spożywana. Nie ma dwóch takich samych wód mineralnych, ponieważ ich skład różni się w zależności od obecnych w nich minerałów i wody deszczowej, która została przefiltrowana w celu wyprodukowania tego rodzaju wody. Woda z kranu może pochodzić ze zbiorników wodnych lub rzek i musi być uzdatniana chemicznie, aby można ją było bezpiecznie pić. Jakość tej wody zależy od regionu, w którym jest ona produkowana.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia wody mineralnej

Woda mineralna zawiera szereg minerałów, które są zdrowe dla organizmu. Specjaliści od żywienia zalecają picie jej podczas posiłków, ponieważ woda ta sprzyja przyswajaniu przez organizm różnych składników odżywczych zawartych w spożywanych pokarmach. Ponadto, picie wody mineralnej pomaga wyrównać ciśnienie krwi. Rodzaje wód mineralnych.

  1. Wody mineralne o bardzo słabej mineralizacji. W tym przypadku zawartość składników mineralnych w tych wodach wynosi 50 mg na litr. Jeśli zawierają one od 50 mg do 500 mg minerałów na litr, są to wody słabo zmineralizowane. Większość wód mineralnych w naszym kraju należy do tej klasy lub typu.
  2. O średniej mineralizacji mówimy, gdy woda zawiera od 500 mg do 1500 mg minerałów na litr. 3. Wody mineralne o silnej mineralizacji zawierają ponad 1500 mg minerałów na litr.

Klasyfikacji można również dokonać w zależności od rodzaju minerałów obecnych w jej składzie i ich ilości.

  1. Wody sodowe charakteryzują się tym, że sód jest w nich najważniejszym składnikiem mineralnym, osiągającym 200 mg na litr.
  2. Wody magnezowe zawierają dużą ilość magnezu w swoim składzie.
  3. W przypadku wód wodorowęglanowych w ich składzie występuje znaczna obecność wodorowęglanów.
  4. Wody wapniowe są bogate w wapń.
  5. Wody mineralne żelaziste charakteryzują się wysoką zawartością żelaza w swoim składzie.

Jaki rodzaj wody mineralnej jest najlepszy dla Twojego zdrowia?

Przed zakupem danego rodzaju wody mineralnej należy przeczytać etykietę, aby dowiedzieć się, jaki jest jej skład i która z nich najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Wody mineralne o słabej lub bardzo słabej mineralizacji są idealne do leczenia wysokiego ciśnienia krwi i eliminowania retencji płynów w organizmie. Jeśli woda mineralna jest silnie zmineralizowana, dostarcza organizmowi dużą ilość minerałów, takich jak magnez.

Zapewnij sobie dobrze zbilansowaną dietę z www.nadwrazliwosc.pl!

Podsumowanie

Woda mineralna jest znacznie korzystniejsza i dostarcza organizmowi więcej właściwości niż woda z kranu. Jeśli chodzi o różne rodzaje wody mineralnej dostępne na rynku, należy zawsze zwracać uwagę na jej skład mineralny, aby wiedzieć, która woda mineralna najlepiej odpowiada naszym potrzebom.