Dlaczego warto jeździć na łyżwach?

Jazda na łyżwach to świetna zabawa, jednak uprawianie łyżwiarstwa daje także wiele korzyści dla zdrowia. Trening na łyżwach wzmacnia wiele partii mięśni, poprawia kondycję, wpływa korzystanie na stawy oraz serce. To również świetny sposób na odchudzanie, ponieważ w trakcie godzinnej jazdy na łyżwach możemy spalić nawet do 800 kalorii.

Regularna jazda na łyżwach, podobnie jak i inne sporty, przyczynia się do wydzielania endorfin w organizmie, czyli hormonów szczęścia. Po godzinnej aktywności fizycznej możemy zaobserwować poprawę pamięci i koncentracji, a także lepszy nastrój i większą odporność na czynniki stresujące.

Modelowanie sylwetki

Jazda na łyżwach wzmacnia wiele partii mięśni, w szczególności nóg, ud oraz pośladków, ale również mięśnie brzucha, ramiona i dolną partię pleców. Trening na łyżwach przyczynia się do poprawy koordynacji, ponieważ podczas jazdy musimy balansować ciałem i utrzymywać równowagę. Jazda na łyżwach uelastycznia także stawy, w szczególności w kolanach i na stopach.

Wpływ na układ sercowo – naczyniowy i układ oddechowy

Regularna jazda na łyżwach zmniejsza ryzyko zawału czy choroby wieńcowej, a także przyczynia się do zmniejszenia stężenia złego cholesterolu we krwi. Ponadto trening na łyżwach, w szczególności na otwartych lodowiskach, to świetny sposób na dotlenienie organizmu, dzięki czemu poprawia się koncentracja i zdolność umysłowa.

Zwiększenie wytrzymałości organizmu

Regularnie uprawiane łyżwiarstwo zwiększa wytrzymałość organizmu na wysiłek fizyczny. Na pewno zauważysz, że z każdym kolejnym treningiem, będziesz w stanie jeździć dłużej i szybciej, a zmęczenie nie będzie już tak mocno odczuwalne, jak na początku.

Więcej artykułów o sportach, treningach i ćwiczeniach znajdziesz w serwisie https://www.echa.pl/.