Czy znane fit osoby z internetu są naprawdę naturalne?

Siłownia oraz fitness dla wielu osób stały się wręcz trampoliną do zostania gwiazdą. Zarówno w Polsce, jak i na świecie wiele osób zdołało zdobyć ogromny rozgłos za sprawą swojej ponadprzeciętnej sylwetki. Czy jednak takie osoby jak Jeff Seid, OwcaWK, czy też Ajthepolishamerican są naprawdę naturalne

Popularność gwiazd fitness

Ostatnie lata to niewątpliwy wzrost popularności branży fitness. Siłownia stała się dla sporej grupy osób czymś, bez czego nie wyobrażają sobie oni życia. Nic dziwnego, ponieważ sylwetki znanych postaci z branży fitness w internecie dodają motywacji każdego dnia. Jednak czy aby na pewno takie postacie jak Jeff Seid, OwcaWK oraz Ajthepolishamerican są rzeczywiście w pełni naturalne? Czy może jednak w ich życiu pojawiają się sterydy, które udaje się wszystkim skrzętnie ukrywać?

Ogromna popularność gwiazd fitness sprawia, że wiele osób ma wątpliwości co do ich naturalności. Przyjęło się, że takie osoby nie mogą mówić o sterydach, ponieważ od razu prysnął by czar ich marketingu. Muszą więc twierdzić, że za ich sukcesem stoi ciężki trening oraz rygorystyczna dieta. Jednak czy tak jest w rzeczywistości? Czy może te słowa o naturalności z ich ust padają jedynie po to, aby nie stracić ogromnych kontraktów sponsorskich i uznania w oczach widzów? W wielu miastach w Polsce znajdziemy na siłowni znane osoby. Odwiedzając stronę EłkOnline może również poszukać popularnych siłowni. Czy tam również na treningi uczęszczają osoby nienaturalne, a może właśnie naturalne?

Ocena naturalności gwiazd fitness

Szczerze mówiąc niewątpliwie trudno będzie ocenić naturalność jakiejkolwiek osoby ze świata fitness. Przede wszystkim wynika to z faktu, że nawet jeśli ktoś zrobił badania testosteronu lub badania wariografem, to i tak można w pewien sposób zmanipulować wyniki. Ponadto na świecie na pewno są osoby, które mają ogromne predyspozycje i warunki genetyczne do tego, aby osiągać ponadprzeciętne wyniki na siłowni. I to może oznaczać, że wszystkie gwiazdy fitness rzeczywiście mogą być takimi freakami genetycznymi, przez co mają otwartą drogę do bycia naprawdę wybitnym sportowcem naturalnym.

Z drugiej strony nie można się dziwić wielu osobom, które podważają ich naturalność. Jest wielu sportowców, dla których trening, dieta i regeneracja to świętość, ale mimo to nawet kilka lat ciężkich i systematycznych starań na nic się zdają. Po prostu osiągnięcie wybitnej sylwetki takim osobom mogłoby zająć nawet kilkanaście lat, kiedy to znane fit postacie osiągają takie rezultaty w kilkanaście miesięcy. Czy rzeczywiście taka różnorodność predyspozycji jest realna? Czy to możliwe, aby aż takie różnice występowały między dwoma osobami? Ciężko to określić, dlatego naprawdę problematyczne jest ocenianie to, czy ktoś regularnie zażywa sterydy czy też nie. Miejmy nadzieję, że osoby deklarujące swą naturalność rzeczywiście takie są. W przeciwnym wypadku oszukiwanie milionów ludzi na pewno nie byłoby moralne, a skaza takiego zachowania, a więc okłamywania wszystkich dookoła, zostałaby właśnie na ich sumieniu.